«ФТТ: рік по тому. Підсумки битви студентських пріоритетів»

автор: Чередніченко Костянтин

 

У четвер, 24-го травня 2018 року, в актовому залі Національного Авіаційного Університету відбулася зустріч адміністрації Факультету Транспортних Технологій (надалі – ФТТ) зі студентством для підведення підсумків наукової та навчальної діяльності факультету за минулий рік.

Згідно з канонами будь-якого офіційного заходу, початок затримався. Декан факультету, д.т.н., професор Марінцева Крістіна Валеріївна з ​​іронією зауважила: «Для нас, як організаторів перевезень, найголовніше – це час. А ми тут запізнюємося. Фахівці… ». Стримані посмішки на обличчях студентів та викладачів дещо розрядили загальну настороженість та серйозність. Через хвилину, закінчивши процедуру реєстрації слухачів, двері в актовий зал нарешті зачинили, і зустріч студентства з адміністрацією ФТТ почалася.

Даний захід умовно можна розділити на дві частини: підведення підсумків за минулий рік і обговорення подальшого наукового та навчального плану факультету.

У першій частині слово надали декану ФТТ, д.т.н., професору кафедри організації авіаційних перевезень Марінцевій Крістіні Валеріївні. Її доповідь-презентація, в основному, стосувалася трьох аспектів: відвідування занять, успішність та наукова діяльність студентів.

Спершу Крістіна Валеріївна коротко окреслила географію і цінову політику закладів вищої освіти, які займаються підготовкою фахівців в областях організації авіаційних перевезень, робіт і послуг. Прикладами стали   Університет Країни Басків (EUR 2700 / рік), Технологічний інститут Дубліна в Ірландії (EUR 12500 / рік), Університет Кренфілду у Великій Британії  (GBP 22500 / рік).

Потім декан ФТТ перейшла до теми відвідування занять. Крістіна Валеріївна підкреслила важливість присутності студентів на всіх парах. «Аудиторні заняття дають можливість викладачеві і студенту повністю відпрацювати навчальну програму і провести об’єктивну оцінку отриманих знань і умінь», – пояснила декан.

Надана статистика успішності студентів потішила. Перші курси трохи пасуть задніх, проте це можна пояснити великою кількістю фундаментальних технічних дисциплін. Другий курс – стабільні «середнячки», а третій і четвертий – майже відмінники. Студенти п’ятих курсів, половина з яких вже працює за фахом, стабільно тримаються на рівні «вище середнього».

Після невеликого статистичного екскурсу в студентську дисципліну було порушено тему спільної роботи з представниками логістичних компаній у рамках проекту «ФТТ. Теорія + Практика». Студенти згадали про заняття з керівником операційного відділу компанії «Пролог Україна» Яною Ізмалковою, директором ТОВ ЮНІТРАНС ЛС Сергієм Когівчаком, директором транспортно-експедиційної компанії UTC EXPRESS Сергієм Колупаєвим, консультантом з логістики та автоматизації компанії Areon consulting Олександром Славовим. Усі присутні зійшлись на думці, що співпраця з «практиками» має бути продовжена у наступному навчальному році.

У кінці своєї доповіді, Крістіна Валеріївна підвела підсумки наукової діяльності студентів, відзначивши при цьому Ходурську Мар’яну – студентку 4-го курсу ФТТ, яка у квітні зайняла 3-е місце у всеукраїнській олімпіаді «Транспортні Технології: організація перевезень і управління на транспорті (за видами)», що проходила в Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту ім. Академіка В. Лазаряна.

У другій частині заходу відбувся діалог студентства та керівництва факультету. К. В. Марінцева запропонувала представитися  членам студентської ради та розповісти про роботу відділів студентського самоврядування: наукового, інформаційного, спортивного та інших. Однак, з’ясувалося, що на зустрічі були відсутні представники даних нових структур. Віддуватися за своїх «підопічних» довелося голові студентської ради ФТТ Глущенко Микиті. Склалося враження, що нові відділи поки ще тестуються у бета-режимі.

Подальший діалог студентства з адміністрацією ФТТ торкнувся  недавно прийнятих правил нарахування додаткових балів за громадську, наукову та іншу діяльність. Розставити всі крапки над «і» у цьому питанні допомогли заступник декана, к.е.н., старший викладач кафедри організації авіаційних перевезень Гаврилюк Надія Миколаївна і старший викладач кафедри вищої математики Левковська Тетяна Андріївна. Вони пояснили у чому суть нових правил, акцентували увагу на важливості стимулювання студентів до наукової діяльності і розповіли про тривалий процес прийняття цього рішення Вченою Радою ФТТ.

Фінальним акордом заходу стала церемонія нагородження студентів, які відзначилися своїм внеском в діяльність факультету за минулий навчальний рік. Отже, в актовому залі НАУ аплодували:

Кирик Анастасії, ТТ-105а, Єрещенку Кирилу, ОП – 205а,

Перебийніс Катерині, ОП-303, Постоенко Аліні, ОП-402,

Барбон Катерині, ОР-505, Вараві Івану, ОП-403а,

Лобанову Данилу, ОП-402, Кіріоненко Катерині, ОП-402,

Сатаевій Олександрі, ОП-303, Кліщ Олександрі, ОР-305,

Гелетчукі Владиславу, ОП-203, Каліману Андрію, ОР-305,

Семененку Дмитру, ОР-305, Ходурській Мар’яні, ОП-403а,

Ярош Олександрі, ОП-403а, Сиротюк Марії, ОП-303,

Віруну Богдану, ОР-305, Рудницькій Ользі, ОР-305,

Сосковій Дарина, ОП-305, студентському колективу групи ОП-303

Чередніченку Костянтину, ОП-402!

Всім успіхів у наступному навчальному році! До зустрічі!